Projekt razmjene učenika

Naša škola se uključila u projekt razmjene učenika, koji su pokrenuli udruga „ Kosztolányi Dezső Céltársulás“  i škola  „Pécsi Református Kollégium“  iz Mađarske. Cilj projekta je učenike mađarske nacionalne manjine, koji žive izvan Mađarske  upoznati s odgojno-obrazovnim radom u Mađarskoj, kulturno-povijesnim spomenicima i ujedno sklopiti nova prijateljstva. Takve aktivnosti će pospješiti sporazumijevanje na mađarskom jeziku, razvijati humane odnose među vršnjacima i poštivanje različitosti.

2. veljače 2016. su učenici naše škole Marija Pušeljić, Vanesa Pacek, Dominik Vaci i Atila Deže otputovali u Pečuh u pratnji učiteljice Angele Gerštmajer i ravnateljice Silvije Bocka. Prijevoz je osiguran i ovaj put troškovima Općine Ernestinovo, na čemu se zahvaljujemo. Učenici i učiteljica su u Mađarskoj boravili do 6. veljače 2016. Radi boljeg upoznavanja i druženja učenici su smješteni kod obitelji. Svaki dan su prije podne sudjelovali u nastavnom procesu škole domaćina, a poslije podne su obilazili znamenitosti, gledali kazališnu predstavu, sudjelovali u pokladnoj povorci i zabavi.

U drugoj fazi projekta dogovoren je posjet učenika iz Mađarske našoj školi i učenicima u travnju.

FOTOGALERIJA

objavio: Zdravka Milošić   datum: 11. 2. 2016.

Za sve objavljene informacije i fotografije na web stranicama Osnovne škole Laslovo postoje pisane suglasnosti za njihovo objavljivanje sukladno Općoj direktivi o zaštiti osobnih podataka. Svako neovlašteno preuzimanje fotografija i sadržaja s ove web stranice nije dopušteno.

---------------

« Prosinac 2018 »