Erasmus+ seminar u Malagi

Autor: Zdravka Milošić, 2. 12. 2016.

TCA (Transnational Cooperaation Activities) seminar pod nazivom Equity and Inclusion in School Education (Pravičnost i inkluzija u školskom obrazovanju) za koji se moglo prijaviti u okviru natječaja Agencije za mobilnost i programe Europske unije, održan je od 20. do 23. studenoga 2016. u Malagi, gradu na jugu Španjolske. Uz još tri sudionika iz Hrvatske, bila je odabrana i učiteljica naše škole, Barbara Dadić Eđed.

Na seminaru je sudjelovalo 56 stručnjaka na području obrazovanja iz 14 europskih zemalja, a radni je jezik bio engleski. Cilj seminara bio je upoznavanje i razmjena iskustava iz prakse i osmišljavanje KA2 strateških partnerstava na temu seminara. Seminar je bio usmjeren na uključenost osoba s posebnim potrebama - mentalnim, fizičkim, osjetilnim i drugim poteškoćama; poteškoćama s učenjem; socio-ekonomski ugroženim skupinama; osobama iz različitih kulturno-geografskih područja (etničke manjine, imigranti, izbjeglice, osobe koje žive u ruralnim sredinama i sl.). Tijekom kontaktnog seminara formirale su se skupine tj. partnerstva te napravili nacrti budućih projekata s kojima će se prijaviti na natječaje. Naša škola veseli se suradnji sa školama iz Makedonije, Švedske i Španjolske!

Barbara Dadić Eđed