Obilježimo Dan ružičastih majica – program prevencije nasilja u školama

Autor: Zdravka Milošić, 7. 2. 2017.

Naša će se škola u srijedu 22. veljače 2017. pridružiti obilježavanju Dana ružičastih majica.
Riječ je o programu prevencije vršnjačkog nasilja i nasilja u školama koji se obilježava posljednje srijede u veljači. Pokreće ga Centar za edukaciju i prevenciju.

Ideja je nastala u znak prosvjeda zbog incidenta koji se dogodio u kanadskoj školi. Inicijativom školskih kolega konstruktivno  je i inteligentno riješeno sustavno zlostavljanje dječaka koji je u znak potpore svojoj teško bolesnoj majci prvoga dana školske godine odjenuo ružičastu majicu. Ružičaste majice, koje su solidarno s dječakom nosili njegovi školski kolege, postale su prepoznatljiv simbol inicijative, i kasnije, međunarodno prepoznate obljetnice.
Ružičaste su majice tako postale simbolom borbe protiv vršnjačkoga nasilja.
Svi smo svjesni koliko je nasilje prisutno u našoj svakodnevici. Podizanjem svijesti o ovom iznimno velikom problemu među djecom i mladima pomažemo razvoju boljega društva.
Pozivamo vas da 22. veljače 2017. dođete u školu u ružičastoj majici i tako pokažete kako ste protiv vršnjačkog i svakog drugog nasilja!

« Ožujak 2024 »