Susret mladih pjesnika Osječko-baranjske županije

Autor: Zdravka Milošić, 29. 5. 2017.

Na ovogodišnji natječaj "Pjesma nam u srcu" poslali smo 5 pjesama, a nagrađena je Anja Sukić (koja je i prošle godine bila pozvana na Susret) za pjesmu "Vrijeme".

Nakon pozdrava domaćina iz OŠ Antuna Mihanovića i  kratkog programa kojeg  su pripremili njihovi učenici, nastupili su mladi nagrađeni pjesnici. Pročitali su  svoje pjesme i bili nagrađeni  pljeskom.

Nakon njih se predstavila pjesnikinja Vanja Zanze te nama poznati Zorislav Vidaković, pjesnik kojeg smo jesenas slušali u našoj školi. Recitirao nam je pjesme za velike i pjesme za male o svom mačku Prkonjici.

Ravnatelj je podijelio nagrade, diplome i zahvalnice te zbirku u kojoj su tiskane sve pjesme poslane na natječaj. Učenici su kao nagradu dobili knjige, a naša je  Anja dobila "Pripovijetke" Dinka Šimunovića što će joj biti korisno jer je "Duga"  na popisu lektira za 7. razred.

Poslije smo u sjenici na dvorištu još malo razgovarali te se oprostili do sljedećeg Susreta.

Nada Markić

« Ožujak 2024 »