Naši straničnici putuju!

Autor: Zdravka Milošić, 30. 10. 2017.

Danas, u ponedjeljak 30. listopada naše pošiljke straničnika krenule su na putovanje prema školama partnerima u Sloveniji, Mađarskoj, Rumunjskoj i SAD-u.

Dio je to Projekta razmjene straničnika (Bookmark Exchange Project) kojim na taj način, već sedmu godinu zaredom, obilježavamo Međunarodni mjesec školskih knjižnica (International School Library Month). Ovo je prilika da školama partnerima predstavimo svoju domovinu, kulturu, mjesto i školu, ali  istovremeno da nešto doznamo o njima. Naše straničnike izradili su učenici 1. – 5. razreda na radionicama u školskoj knjižnici prošle školske godine povodom Dana dječje knjige. Učenici 1., 2. i 3. razreda izradili su straničnike u okviru razrednih projekata Čokolada  i Bicikl. U 4. i 5.razredu povezali smo Dan dječje knjige, međuškolski kviz Životinjsko carstvo i Projekt razmjene straničnika.

... Dok iščekujemo pošiljke straničnika, projekt nastavljamo tijekom Mjeseca hrvatske knjige. U knjižnici istražujemo u enciklopedijama  i ostalim dostupnim priručnicima zanimljive podatke o zemljama školā partnera.

« Ožujak 2024 »