Nastavljamo s obilježavanjem Mjeseca hrvatske knjige

Autor: Zdravka Milošić, 30. 10. 2018.

U Mjesecu hrvatske knjige, već tradicionalno, učenici razredne nastave sa svojim su učiteljicama posjetili školsku knjižnicu.

22. listopada učenici 2. razreda u knjižnici su slušali hrvatsku narodnu bajku Tri brati  i razgovarali o njoj.  Potom su doznali što je glagoljica, ispisivali glagoljična slova i ilustrirali najljepši dio bajke. Po završetku radionice učenika 2. razreda, knjižnicu su posjetili učenici 3. razreda slušali ulomke iz knjige Alemperkina kazivanja, razgovarali o pročitanom, a zadnja im je aktivnost bila ilustriranje glagoljskog inicijala. Upoznavanje s glagoljicom u školskoj knjižnici nastavilo se u srijedu 24. listopada posjetom učenika 4. razreda. Potaknuti pročitanim ulomcima iz knjige Sunčeva djeca: legende o Hrvatima učenici su nacrtali glagoljski inicijal. 26.listopada učenici 1.razreda boravili su u školskoj knjižnici. Nakon čitanja slikovnice Hrvatska bajka, učenici su uz pomoć učiteljice i knjižničarke uspješno svladali pletenje trobojnice. Na današnjem susretu u knjižnici učenici 1. razreda upoznali su i precrtali prva dva glagoljična slova te izradili svoj prvi straničnik.

Učenice 5. razreda Katarina Deže i Patricija Lukić u petak 26. listopada su pristupile online rješavanju Nacionalnog kviza za poticanje čitanja. Organizator kviza su Knjižnice grada Zagreba, a ovogodišnji naslov i tema kviza su Do baštine na krilima mašte. Za sudjelovanje u kvizu učenice su pročitale sljedeće knjige: Snježana Babić Višnjić Andautonac, Nena Lončar Sve o Evi i Melita Rundek Letači srebrnih krila. Navedene knjige učenici mogu posuditi u školskoj knjižnici.

U studenome nastavljamo s obilježavanjem Mjeseca hrvatske knjige posjetom školskoj knjižnici učenika 8. razreda.

knjižničarka Gordana Bilić