Autor: Zdravka Milošić, 15. 3. 2020.

U ponedjeljak, 16. ožujka 2020. godine, svi učenici prate nastavu na TV-u. Učenici razredne nastave gledaju HRT 3, a učenici predmetne nastave Sportsku televiziju (SPTV).

Poveznice za video predavanja, ponedjeljak 16.3.2020.

Razrednici će biti u kontaktu s učenicima i roditeljima.

U nastavku su obveze učenika, učitelja i roditelja prema uputama Ministarstva znanosti i obrazovanja.

Učenici tek od srijede trebaju izvršavati aktivnosti u virtualnim učionicama tijekom dana jer možda imaju teškoća pristupiti internetu ili dijele uređaj s braćom i sestrama. Dakle, bilo kada u tijeku dana je prihvatljivo da učenici odrade svoje obaveze. Obaveza učenika je svaki dan se prijaviti u virtualnu učionicu i izvršavati zadatke, učiti na daljinu. Ukoliko učenik koji dan ne pristupi virtualnoj učionici, roditelj treba opravdati izostanak.

Moguće poteškoće sustava u radu nadomjestit ćemo individulanim radom i kontaktom učenika s nastavnicima alternativnim komunikacijskim kanalima (e-pošta, Viber, WhatsApp, Facebook...). Učitelji pripremaju nastavne materijale za sve  i imaju rezervne planove i strategije za rad.

Upozoravamo učenike na primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju, što znači da vrijede slična pravila primjerenog ponašanja i ophođenja kao i u učionici. To znači da učenici za neprimjerene oblike mogu snositi posljedice.

Budimo odgovorni! Čuvajte se!