Odgoda ekskurzije učenika viših razreda u Samobor

Autor: Zdravka Milošić, 20. 3. 2020.

Sukladno mjerama Stožera civilne zaštite RH, ovim Vas putem želimo obavijestiti da su poslovnice agencije Arriva Travel od 19.03. do 19.04.2020. zatvorene za rad s klijentima.

U narednom razdoblju putnicima smo dostupni putem e-maila i telefona 031 214 388 u vremenu od ponedjeljka do petka od 8:00 do 16:00h.

Uplate za putovanja roditelji u navedenom razdoblju neće moći vršiti u našim agencijama, već Internet bankarstvom ili općom uplatnicom.

S velikom pozornošću pratimo i primjenjujemo sve odluke Stožera Civilne zaštite Republike Hrvatske, Svjetske zdravstvene organizacije, lokalnih javnozdravstvenih i drugih vlasti, a koje se zadnjih tjedana mijenjaju i donose na dnevnoj bazi.

Dana 06.03.2020. Ministarstvo obrazovanja je poslalo preporuku svim osnovnim i srednjim školama da svoja putovanja ODGODE do daljnjega. Odgoda se odnosi na termin u kojem će restrikcije prestati biti na snazi i koju apsolutno podržavamo jer nam je sigurnost i zdravlje putnika na prvome mjestu.

Iako se trenutno nalazimo u izvanrednoj situaciji, ne možemo sa sigurnošću pretpostaviti kojom brzinom i smjerom će se okolnosti mijenjati u narednom razdoblju.

Kao i do sada, primjenjivat ćemo preporuke svih nadležnih ministarstava i biti u kontaktu s Vama.

Vaše putovanje neće se moći realizirati u prvotno planiranom terminu zbog restriktivnih mjera (više sile) i u ovom slučaju ćemo putovanje realizirati u ODGOĐENOM terminu (u dogovoru s Vama), a prema preporuci Ministarstva obrazovanja.

Otkazivanje cijele ekskurzije i povrat novca roditeljima nije održiva opcija jer ugrožava opstanak cijelog turističkog sektora.

Nalazimo se u izvanrednim okolnostima u kojima je čitav lanac vrijednosti pod velikim pritiskom. Trenutno su gotovo sva putovanja u prekidu, avio-kompanije obustavljaju letove, hoteli se zatvaraju, sve više zemalja uvodi zabrane ulaska i zatvara svoje kopnene granice, svoje zračne i morske luke. Agencija je izvršila svoja plaćanja izvršena prema hotelima i ostalim dobavljačima za predmetni program, koji također trpe velike gubitke uslijed otkazivanja rezervacija, dok novih rezervacija nema. Unatoč našim zahtjevima ni hoteli niti ostali dobavljači nisu u mogućnosti izvršiti povrat agencijama. I oni sa svoje strane čine maksimalne napore i omogućuju promjene termina rezervacija (sukladno raspoloživosti) za kasnije termine.

Unatoč velikoj želji da budemo maksimalno senzibilni prema situaciji i ispunimo zahtjeve roditelja, turističke agencije nažalost neće moći samostalno podnijeti sav teret ove krize.

No moramo ostati pozitivni i činiti sve što je u našoj moći da pandemiju koronavirusa zajedno zaustavimo primjenjujući mjere nadležnih institucija te brinući o svom zdravlju i zdravlju naših bližnjih.

Duboko se nadamo da će ovo izazovno razdoblje za sve nas brzo proći te da ćemo na putovanje poći u odgođenom terminu.

Zahvaljujemo na Vašem razumijevanju uz srdačan pozdrav,

Josipa Klobučar Markoš

Komercijalist | Sales Executive