Dan sigurnijeg interneta

Autor: Zdravka Milošić, 12. 2. 2021.

Dan sigurnijeg Interneta obilježava se svake godine drugog dana u drugom tjednu drugog mjeseca u godini kojemu je cilj promicanje sigurnije i odgovornije upotrebe online tehnologije i mobilnih uređaja, posebice među djecom i mladima te osvješćivanje o opasnostima koje vrebaju na internetu.

Svake godine se tisuće ljudi diljem svijeta udruže kako bi sudjelovali u događajima i aktivnostima kojima žele podići svijest o sigurnosnim problemima na internetu.

Tijekom tjedna od 8. do 12. veljače 2021. Dan sigurnijeg interneta obilježavao se na satima informatike od 1. do 8. razreda nizom različitih aktivnosti. Učenici su kroz slikovnicu “Sigurni s Neticom” upoznali Neticu i njene prijatelje te opasne situacije na internetu, kreirali su svog superheroja avatara koji ih "čuva" od opasnosti na internetu, proučavali edukativne brošure, igrali razne edukativne igrice o sigurnosti na internetu, razgovarali o pravilima ponašanja, slušali predavanja, izrađivali digitalne materijale sa savjetima i načinima sigurnog korištenja interneta, gledali edukacijske video uratke, raspravljali o njima, razgovarali o opasnostima s kojima se mogu susresti na internetu, što mogu poduzeti protiv toga, kako se zaštititi i biti što sigurniji na internetu.

Na sam Dan sigurnijeg interneta, u utorak, 9. veljače, učenici su svoje znanje o sigurnom korištenju interneta provjerili u online kvizu koji se nalazi na adresi http://www.dansigurnijeginterneta.org čime su ujedno sudjelovali i u nagradnoj igri.

« Ožujak 2024 »