Dabar - Međunarodno natjecanje iz informatike i računalnog razmišljanja

Autor: Zdravka Milošić, 9. 10. 2017.

Naša škola će ove godine sudjelovati na Međunarodnom natjecanju iz informatike i računalnog razmišljanja Dabar.

Dabar je osmišljen kako bi se svoj djeci omogućilo jednostavno sudjelovanje kroz online natjecanje, koje se sastoji od niza izazovnih zadataka osmišljenih od strane stručnjaka iz pedesetak zemalja.
Sudjelovanjem u njoj želimo učenicima pokazati da računalo nije samo igračka za društvene mreže ili gledanje filmova nego izvor zanimljivih logičkih zadataka koji učenje i razvoj računalnog razmišljanja čine zanimljivijim i dinamičnijim.
Organizatori natjecanja za Hrvatsku su udruga "Suradnici u učenju", Hrvatski savez informatičara i Visoko učilište Algebra uz podršku CARNet-a.
Natjecanje će se održavati od 13. do. 17. studenoga na CARNetovom sustavu Loomen uz obavezno korištenje AAI@EduHr tj. korisničkih računa @skole.hr.

« Ožujak 2024 »