Prvašići učili o sigurnosti u prometu

Autor: Zdravka Milošić, 4. 11. 2019.

U sklopu akcije ''Poštujte naše znakove'' policijski službenik Postaje prometne policije Osijek održao je  predavanje učenicima prvog razreda naše škole o osnovama ponašanja u prometu.

Što moramo učini prije nego prelazimo cestu? Što znači crveno svjetlo na semaforu? Na koji je način najsigurnije hodati nogostupom?, samo su neka od niza pitanja koja su postavljana prvašićima tijekom edukacije, a na koja su oni spremno odgovarali  i pokazali veliko predznanje o sigurnosti u prometu.

Poredani u školskim klupama prvašići su budno pratili predavanje o sigurnosti u prometu koje im je održano. Činjenica da je policajac bio u odori dodatno je plijenila njihovu pozornost i zanimanje.

Policijski djelatnik podijelio im je reflektirajuće kabanice za sigurno kretanje, stoga  prvašići mogu biti sigurniji u prometu, ali i zaštititi se od kiše.

Alisa Tunić