Ružičastom bojom protiv vršnjačkog nasilja!

Autor: Zdravka Milošić, 26. 2. 2020.

U OŠ Laslovo ne propuštamo priliku reći NE nasilju. Odijevanjem ružičastih majica 26. veljače, na Dan ružičastih majica (eng. Pink Shirt Day), poručujemo svima da ne prihvaćamo niti jedan oblik nasilja.

Hrvatski je sabor 2017. godine potvrdio zadnju srijedu u veljači Nacionalnim danom borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Ideja o borbi ružičastom bojom protiv vršnjačkog nasilja nastala je 2007. godine u Kanadi. Dječak je svojoj majci, oboljeloj od karcinoma dojke, noseći ružičastu majicu pružao podršku, a zbog boje svoje odjeće sustavno je zlostavljan, vrijeđan, izrugivan od strane nekolicine učenika iste škole.

Inicijativom njegovih razrednih i školskih prijatelja, koji su stali na njegovu stranu i počeli dolaziti u školu u ružičastim majicama, riješen je problem sustavnog zlostavljanja.

Ovi mladi ljudi dali su svijetu primjer kako se na miran i mudar način boriti i riješiti problem nasilja. Tako su ružičaste majice postale prepoznatljiv simbol borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Svake godine, zadnje srijede u veljači, obuci ružičasto! Pokaži toleranciju i prihvaćanje! RECI „NE“ NASILJU!

« Ožujak 2024 »