ONLINE NASTAVA

Autor: Zdravka Milošić, 18. 3. 2020.

Online ili nastava na daljinu za učenike od 5. do 8. razreda OŠ Laslovo kreće od danas prema postojećem rasporedu, dakle svi učenici viših razreda imaju predmete koje bi imali da se nastava odvija u školi.

Nastava na daljinu odvijat će se preko Yammera (privatna društvena mreže koja pripada alatu Office 365) u kojemu su virtualne učionice spremne, tj. svi učenici od 5. do 8. razreda su dodani u učionice, odnosno predmete. Nastava se neće odvijati u realnom vremenu, tj. svi učenici neće morati istovremeno biti u virtualnim učionicama. Točnije, učitelji će u virtualne učionice postavljati zadatke i radne materijale koje će učenici riješiti do roka kojeg učitelji odrede u zadatku.

Učenici su dužni svaki dan provjeravati zadatke u onim virtualnim učionicama u kojima taj dan po školskom rasporedu imaju nastavu. Prisutnost svakog učenika u virtualnoj učionici i njegov rad se prati, a u slučaju izostanka istog, roditelj je dužan izostanak opravdati.

Ocjenjivanje učenika se neće vršiti tijekom iduća dva tjedna online nastave.

Pozivamo učenike na primjerene oblike ponašanja u virtualnom okruženju. U virtualnim učionicama vrijede ista pravila ponašanja kao i u školi. U slučaju neprimjerenog oblika ponašanja učenik će biti sankcioniran pedagoškom mjerom.

Učenici razredne nastave svakodnevno prate obrazovni program na programu HRT 3 i rješavaju radne materijale koje će roditeljima putem Vibera slati razrednica ili drugi predmetni učitelj.

Termine održavanja obrazovnih sadržaja na programu HRT 3 i Sportska televizija pratite na stranici MZOS-a.