MULTI-KULTI VIJESTI

• 3. rujna 2018. započela je nova nastavna godina. Početak nastave znači i početak aktivnosti koje su osmišljene u kurikulumu Multi-kulti ambasadori. Nadamo se da će učenici OŠ Kistanje, OŠ Dežanovac i OŠ Laslovo uživati u novim školskim aktivnostima.

• 2. rujna 2018. učenici nižih razreda prisustvovali su nastupima dječjih kulturno – umjetničkih društava na Danima Mađara u Osijeku, a 8.rujna 2018. naši mladi tamburaši  slušali su uživo glazbene izvedbe na tamburicama.
  • 9. rujna 2018. dio naših multi-kulti učenika sudjelovao je na manifestaciji Dani Mađara u Osijeku te se povezao s drugim kulturno-umjetničkim društvima koja nose ime Petefi Sandora.
  • 10. rujna 2018. započeli smo s multi-kulti aktivnostima: pekli smo medenjake, kuhali pekmez, izrađivali suvenire s narodnim motivima. Dan je bio dinamičan, učenici i učitelji vrijedni i kreativni, a naš trud i rad vrlo plodonosan.
  • listopad i studeni 2018. – Tijekom ova dva mjeseca stigli su nam novi glazbeni instrumenti u školu.

• 2. prosinca 2018. izlagali smo i prodavali medenjake, „šape“ i suvenire na Međunarodnom susretu izviđača održanom  u Domu kulture u Laslovu.
  • 18. prosinca 2018.  organizirali smo posjet Obiteljskom domu za stare i nemoćne Mira u Ernestinovu. Korisnicima Doma priredili smo kraći program, ali i donijeli im slatke i slane darove - delicije naših vrijednih mama.
  • 21. prosinca 2018. za vrijeme božićne priredbe prikazali smo gostima program na hrvatskom, engleskom, srpskom i mađarskom jeziku i time još jednom dokazali da smo prava multi-kulti škola.
  • 16. siječnja 2019. Multi-kulti novinari posjetili su Glas Slavonije i Slavonski radio.

• 21. siječnja 2019. Multi-kulti novinari posjetili su Slavonsku televiziju.
  • veljača 2019. – Pučko otvoreno učilište Vinkovci dobilo je prijenosno računalo.
  • ožujak i travanj 2019. – Uspjeli smo kompletirati knjige koje su naručili iz OŠ Kistanje i OŠ Dežanovac da bi povećali svoj knjižni fond.

• 15.-17. travnja 2019. boravili smo u Proljetnoj školi u Kistanjama i Skradinu. Laslovačke i dežanovačke učenike ugostili su učenici i učitelji OŠ Kistanje. Svaka se škola tijekom tri dana predstavila tradicijskim jelima i svojom kulturom.

• svibanj 2019. – U sve tri partnerske osnovne škole stigle su pametne ploče.

• 19.-25. svibnja 2019.  - Učenici iz Kistanja, Laslova i Dežanovca boravili su u Tkonu u Ljetnoj školi, u pratnji učiteljica voditeljica multi-kulti  kurikuluma. Učenici su sudjelovali na glazbenim i kreativnim radionicama, svirali su djembe, tamburice, ksilofone, pjevali i plesali češke, janjevačke, srpske, mađarske, slavonske i hrvatske plesove.

• 3.-7. lipnja 2019. – U Laslovu je održan „Festival multikulturalnosti“. Ovoga lipanjskog tjedna u goste su nam došli učenici i učiteljice OŠ Dežanovac i OŠ Kistanje. Tijekom tjedna održavane su razne radionice i probe, a vrhunac tjedna je bila završna manifestacija projekta održana 6. lipnja.

• srpanj 2019. – Tiskana je naša mala tradicijska „Multi-kulti kuharica“.
  • 19. srpnja 2019. održana je završna konferencija projekta „Festival multikulturalnosti“.