GISKO - Čuvari priča
Završne aktivnosti projekta "Đaci čarobnjaci" provedene su u Gradskoj i sveučilišnoj knjižnici Osijek. Dvadeset i šest učenika, koji su se najviše uključivali u projektne aktivnosti, dočekale su knjižničarke Ivana i Katarina. Za učenike su organizirale metloboj, oblikovanje 3d olovkama, igru "7 Harryja", šah i puzzle povezane s temom Harry Potter. Učenici su se dobro zabavili, nasmijali, družeći se priveli naš projekt kraju. Prije povratka u Laslovo zasluženo smo se počastili u McDonald'su.

Diorame H. Pottera

Još uvijek čarobiramo s H. Potterom. Ovo su diorame naših učenika nastale prema ulomcima iz romana.

Naši "đaci čarobnjaci"

Luda zabava u laslovačkom Školgartrsu!

Stigao je i dugo očekivani maskenbal. Čarobnjaci, vještice, sove, zmije, šeširi, učenici, profesori, zlotvori i dobrotvori… ma, svi otkačeni Potterovci uljepšali su danas sportsku dvoranu, kao i razni rekviziti iz knjige/filma o Harry Potteru (što posudba iz GISKO-a, što djelo ruku McGonagallice i Snapea). Program je počeo predstavljanjem maski, a svaka je dobila jestivi čarobni štapić čija moć je davanje snage i energije. Naši su školgartovci podijeljeni u domove, polagali su vozački ispit na metli, spašavali su zmajeva jaja, rješavali Potterovu križaljku, tjerali zmije i natjecali se u vještičjem smijehu. Neki su nam učenici izveli i čarobne trikove. Kako bi maskenbal bio još luđi, za kraj smo ostavili glazbu i čarobne plesne pokrete. Koliko je zabava bila dobra, svjedoči i podatak da smo joj produžili „rok trajanja“!

Nastavlja se kreativna čarolija...
Kreativna se čarolija u našem Školgartsu nastavila i danas. Ugostili smo dobru vješticu (tetu) Jasminku. Bacila je na nas svoju čaroliju: nismo zmajevi, a stvorili smo mnoštvo zmajskih jaja. Usput smo napravili i nešto čarobnih štapića. Trebat će nam kako bismo širili čaroliju dobrote, ljubavi i prijateljstva.
Najljepša hvala gospođi Jasminki Marjanović na gostovanju u našoj školi i dobroj volji da svoje znanje podijeli s nama. ❤️💐⚡️

Prva čarobnjačka kreativna radionica

23. veljače održana je prva čarobnjačka kreativna radionica u našoj školi. Dobra čarobnica teta Jasminka Marjanović, sa svojim pomoćnicama Barbarom i Elvirom, svojom je čarolijom začarala naše učenike te su postali pravi mladi slikari. Novim tehnikama slikanja naslikali su Hogwarts i njegovog najpoznatijeg učenika. Kao što možete vidjeti, rezultati su čarobni, a začarani učenici sretni i zadovoljni. Čarolija se širi dalje!

Učenici iz Turske izradili su čarobne štapiće!

Osmišljavanje logotipa

Učenici naše škole uključili su se u osmišljavanje logotipa za eTwinning projekt "Harry Potter and the Enchanted Philosophers". Pokazali su svoju kreativnost i maštovitost, a svoje radove objavili su na službenoj Twinspace stranici projekta. Ovim projektom potičemo učenike na  čitanje i pisanje te kreativno izražavanje kroz različite kreativne zadatke u kojima će unaprijediti jezične i digitalne vještine. Kroz suradnju s učenicima iz partnerskih škola učenici razvijaju komunikacijske vještine, razumijevanje i toleranciju te prihvaćanje različitosti.

Upoznajte našeg partnera iz Turske

Invisible secret messages for our project partners

Učenici polaznici Naprednih Engleza i Literarno-scenske skupine imali su radionicu izrade nevidljive tinte i pisanja nevidljivog pisma. Aktivnosti se provode kao dio školskog i eTwinning projekta „Đaci čarobnjaci“. Naučili smo nešto novo i zanimljivo, a vrijeme nam je proletjelo zabavljajući se i učeći pravila pisanja hrvatskog i engleskog jezika. Pisma namjeravamo poslati učenicima partnerskih škola - pravom poštom, u omotnicama, s adresom i poštanskim markama. Nadamo se da će njima biti jednako zanimljivo otkrivati naše poruke kao što ih je nama bilo zanimljivo pisati.

Đaci čarobnjaci

Sa svih strana ovih dana stižu neobične stvari u našu školu! Odjednom su k nama doputovali najčarobniji čarobni štapići i upoznali nas sa svojom čarolijom. Kako ih je samo lijepo gledati i slušati! Jedva čekamo slijedeće HP čaranje.

Razredbeni Klobuk

U romanu o Harryju Potteru, škola vještičarenja i čarobnjaštva u Hogwartsu je podijeljena na četiri doma, a svaki od njih nosi prezime svojeg osnivača: Godrica Gryffindora, Salazara Slytherina, Rowene Ravenclaw i Helge Hufflepuff . Kako bi učenike razvrstali u domove koristili smo Razredbeni Klobuk. Bilo je to neobično iskustvo!

Učenici OŠ Laslovo dobili su pisma iz Hogwartsa!!!

Sastanak učitelja na Twinspaceu

6. veljače 2022. učitelji su održali sastanak na Twinspaceu te dogovorili aktivnosti koje će se realizirati s učenicima tijekom veljače i ožujka. Planirana je izrada logotipa i plakata, istraživanje rada J. K. Rowling, izrada čarobnih štapića koji će biti dio zajedničkog proizvoda (The Philosophers’ Script), izrada maski, pripremanje izložbe te brojne zanimljive aktivnosti.

Edukacija KoHo Pedagogije

Školski projekt "Đaci čarobnjaci" pretvorio se u međunarodni eTwinning projekt "Harry Potter and the Enchanted Philosophers". Učiteljice hrvatskog i engleskog jezika prije samoga projekta prošle su edukaciju KoHo Pedagogije  (edukativne platforme unutar koje se razvijaju i provode edukacije za stručnjake u obrazovanju) na temu "Harry Potter u didaktici i metodici nastave".  Učiteljice su uspješno položile tečaj za igrifikaciju nastavnog procesa i Hogwarts pedagogije te su im dodijeljene diplome.