Projekt „Učimo zajedno 6“

Ove godine smo se priključili projektu „Učimo zajedno 6“.  Ciljevi projekta su poboljšati socijalnu uključenost kroz inkluzivno obrazovanje za najmanje 168 učenika s teškoćama te povećati razinu znanja i vještina 162 nezaposlenih osoba i učiniti ih konkurentnijim na tržištu rada. Projekt „Učimo zajedno 6“  traje od 22.8.2022. do 22.8.2023. te je za njega osigurano 7,338,891,60 kn, od čega Osječko-baranjska županije sufinancira projekt s 366,944,58 kn. U projektu sudjeluje 46 osnovnih školi te 8 srednjih školi partnera s područja Osječko- baranjske županije. U našoj školi je preko projekta zaposlen 1 pomoćnik u nastavi. Pomoćnik u nastavi je prošao propisanu odgovarajuću edukaciju za rad i pomoć učenicima uključenim u projekt.

Projekt “Učimo zajedno 2”

Osnovna škola Laslovo poziva sve zainteresirane učenike, roditelje, učitelje, pomoćnike u nastavi i sve zainteresirane na Info dan projekta “Učimo zajedno 2”.

Prezentacija projekta će se održati 11. ožujka 2016. godine (petak) u 12:15 sati.

Projekt “Učimo zajedno 2” usmjeren je izjednačavanju mogućnosti za potpuno uključivanje učenika s teškoćama u razvoju u život zajednice kojoj pripadaju s posebnim osvrtom na uključivanje u redovan školski sustav. Postoje tri glavna cilja projekta, socijalno uključivanje djece s teškoćama u razvoju u redoviti sustav obrazovanja, smanjenje broja nezaposlenih na području županije te uspostavljanje mehanizma suradnje svih sudionika u provedbi socijalne inkluzije djece i mladih.

Projekt Učimo zajedno

„Učimo zajedno – osiguravanje pomoćnika djeci s teškoćama u osnovnoškolskim ustanovama Osječko – baranjske županije“

Osječko–baranjska županija nositelj je projekta „Učimo zajedno–osiguravanje pomoćnika djeci s teškoćama u osnovnoškolskim ustanovama Osječko – baranjske županije“.  Ciljevi projekta su unaprijediti socijalno uključivanje djece s teškoćama u redovit sustav obrazovanja, uspostaviti mehanizam međusektorske suradnje na razini županije te smanjiti broj nezaposlenih na području Osječko – baranjske županije. Učitelji, učenici i roditelji naše škole upoznati su s ciljevima projekta kroz podjelu edukativnih letaka.