Autor: Lea Putnik, 29. 2. 2024.

Dan ružičastih majica obilježava se posljednje srijede u veljači aktivnostima koje za cilj imaju prevenciju svih oblika vršnjačkog nasilja. Ideja o obilježavanju tog dana pojavila se 2007. godine u Kanadi kada je dječak, koji je u znak podrške svojoj majci koja je bolovala od karcinoma, došao u školu u ružičastoj majici i zbog toga postao žrtvom nasilja. Iz solidarnosti njegovi školski kolege također su odjenuli ružičaste majice, a njihova inicijativa protiv nasilja uskoro je poprimila globalni karakter.
Tu inicijativu smo i mi podržali te nizom aktivnosti osvijestili učenike naše škole kako nasilje nije prihvatljivo. Učenici 3. i 4. razreda sudjelovali su na radionici Crno janje čiji je cilj povećati svjesnost o prihvaćanju različitosti, a učenici članovi Vijeća učenika izradili su prigodni pano povodom Dana ružičastih majica. Učenici 1.razreda su na satu informatike rješavali mozgalice, tražeći među predmetima ružičaste majice. Fotografije pogledajte ovdje.