Dani kruha

Autor: Zdravka Milošić, 24. 10. 2016.

Kao dio ovogodišnjeg velikog projekta naše škole „Humanost na djelu“ tijekom  obilježavanja Dana zahvalnosti za plodove zemlje ovoga smo se tjedna za Dane kruha dogovorili da ćemo posjetiti ljude koji žive blizu nas, a opet o njima ne znamo gotovo ništa. Posjetili smo korisnike u staračkim domovima u našoj općini.

U četvrtak 20.10.2016. su grupe učenika 7. i 8. razreda s ravnateljicom i  učiteljima posjetili Obiteljski dom za starije i nemoćne osobe „Mira“  u Ernestinovu. U goste nismo otišli praznih ruku jer smo zamolili roditelje, mame, bake i tete da kao i svake godine za Dane kruha ispeku peciva i kolače koje smo ponijeli i ponudili korisnicima i djelatnicima. Zahvaljujemo svima koji su prepoznali naše dobre namjere i pomogli nam da zamišljeno ovako lijepo ostvarimo.

Drugi su se dan, u petak 21.10.2016., grupe učenika iz petog i šestog razreda s ravnateljicom, pedagoginjom i učiteljicama  zaputili u Obiteljski dom za starije i nemoćne osobe „Kanisek“ u Ernestinovo i Dom za starije i nemoćne osobe „Divoš“ .

Upoznali su korisnike, razgledali  domove i vidjeli kako se tamo živi i provodi vrijeme.

Nakon početne suzdržanosti jer je to bilo prvo takvo iskustvo svima, susret  generacija koje dijele desetljeća uzburkao je osjećaje i jednih i drugih. Okruženi mladošću i djecom, bake i djedovi su se u sjećanjima vratili nekim svojim davnim danima i uspomenama, a učenici su slušali svedočenje o proteklim vremenima i događajima od sudionika  tih događaja. Kroz šaljive i ozbiljne priče, kroz toplinu   osmijeha i životnog iskustva u mnogim su se očima zacaklile suze, rođena su nova prijateljstva i i želja za ponovnim susretom.

Jedan djed dao nam je ideju na koji način bismo im mogli uljepšati duge zimske večeri koje dolaze. Budući da je u tijeku Mjesec hrvatske knjige, pozivamo vas da sudjelujete u našem projektu i darujete jednu knjigu za baku i djeda. Za sve informacije možete se javiti u školsku knjižnicu.

Učenici su obećali da će ponovo doći, prihvatili su ljubazni poziv i nestrpljivo  planiraju sljedeći susret.

A što o tome kažu djeca, možete pročitati iz učeničkih sastavaka.

Priloženi dokumenti:
Ivana_Deze_i_Aleksandra_Mrzic_-_sastavci.docx (13.36 KB)