Održan 4. međuškolski kviz "Životinjsko carstvo Hrvatske"

Autor: Zdravka Milošić, 5. 4. 2017.

U utorak, 4. travnja 2017., bili smo domaćini 4. međuškolskog kviza. Tema ovogodišnjeg kviza bila je „Životinjsko carstvo Hrvatske“.  Cilj kviza bio je povezati susjedne škole na druženje učenika i učitelja. Učenici su na kvizu imali priliku provjeriti i odmjeriti svoja znanja i vještine s drugim učenicima, a ujedno se zabaviti i upoznati nove prijatelje.

Osim naše škole, sudjelovale su Osnovna škola Antunovac, Osnovna škola Mate Lovraka Vladislavci i Osnovna škola „Viktor Car Emin“ Donji Andrijevci. Svaku školu predstavljao je tim od četiri učenika (po jedan učenik iz 5., 6., 7., i 8. razreda). Našu školu predstavljali su učenici Jurica Deže, Marijana Birtić, Vanesa Bocka i Leona Ćosić. U osmišljavanju koncepta kviza i igara sudjelovale su Vlasta Stubičar (OŠ Antunovac), Željka Mađer (OŠ Mate Lovraka Vladislavci), Josip Mažar (OŠ „Viktor Car Emin“ Donji Andrijevci), Zdravka Milošić (OŠ Laslovo) i Katarina Krajnović (OŠ Laslovo).

Kviz je bio podijeljen u 8 kategorija: abc pitalice, slijepa karta, igra asocijacija, nastavi stihove, povezivanje naziva životinja na stranim jezicima, nahrani vjevericu, puzzle i osmosmjerka. Naposljetku su najviše bodova osvojili učenici iz Osnovne škole Antunovac koji su pobjednici ovogodišnjeg kviza te im ovom prilikom još jednom čestitamo. Iduće školske godine domaćin je Osnovna škola Antunovac koja je bila inicijator ovakvog druženja. Kviz je protekao u ugodnom druženju učenika i učitelja.

Svim natjecateljima hvala na sudjelovanju, učenicima na bodrenju i navijanju, a učiteljima, voditeljima kviza, hostesama i svima ostalima na trudu pri organizaciji kviza.

Svi učenici natjecatelji dobili su prigodne poklone od sponzora Školske knjige i Kraša.