Projekt „Unaprjeđenje pismenosti-temelj cjeloživotnog učenja“

Autor: Zdravka Milošić, 18. 5. 2017.

Projekt koji je Osnovna škola Laslovo u travnju prijavila na otvoreni poziv „Unaprjeđenje pismenosti-temelj cjeloživotnog učenja“, objavljenog u okviru Operativnog programa „Učinkoviti ljudski potencijali 2014-2020“ koji se financiraju sredstvima Europskog socijalnog fonda, uspješno je prošao prvu fazu provjere.

Projekt: „Festival multikulturalnosti - razvojem interkulturalnih kompetencija do umijeća komuniciranja“
Nositelj projekta/prijavitelj: Osnovna škola Laslovo, Laslovo
Partneri: OŠ Dežanovac, OŠ Kistanje, Pučko otvoreno učilište Vinkovci; Općina Ernestinovo
Fond: Europski socijalni fond – „Unaprjeđenje pismenosti – temelj cjeloživotnog učenja“
Svrha projekta je razvoj interkulturalne pismenosti učenika triju osnovnih škola (Laslovo, Dežanovac, Kistanje), kako bi se razvile kompetencije neophodne za cjeloživotno učenje, na način da će se projektnim aktivnostima u vidu stručnog osposobljavanja odgojno-obrazovnih djelatnika triju osnovnih škola razviti i unaprijediti nastavničke kompetencije kao i povećati kapaciteti škola za razvoj, implementaciju i provedbu izvannastavnih aktivnosti usmjerenih na razvoj interkulturalnih kompetencija učenika.
Ciljne skupine u projektu su: učenici i odgojno-obrazovni djelatnici osnovnih škola.
Vrijednost projekta: 1.496.238,86 kn