ENERGIJA PODUZETNIŠTVA – ENERGIJA USPJEHA

Autor: Zdravka Milošić, 2. 5. 2016.

Učiteljica engleskoga jezika Barbara Dadić Eđed te napredni Englezi, učenici 7. i 8. r., odvažili su se hrabro zakoračiti u svijet poduzetništva. 28. travnja 2016. g. predstavili su svoj dvogodišnji projekt „Energija poduzetništva – energija uspjeha“. Cilj projekta bio je razviti pozitivan stav prema poduzetništvu i poduzetničkoj kulturi, ali i omogućiti učenicima da dobru ideju pretvore u korisnu aktivnost.

U uvodnom dijelu prezentacije prodekanica Ekonomskog fakulteta dr.sc. Sunčica Oberman Peterka održala je kratko predavanje o poduzetništvu, a zatim je slijedila dodjela zahvalnica svima koji su pomogli u realizaciji projekta.

Drugi dio prezentacije odvijao se u tri učionice u kojima su učenici predstavili četiri etape svoga projekta. U prvoj učionici „Energy of success“ učenici su prikazali što su sve naučili o poduzetnišvu u prve dvije etape projekta. U drugoj učionici „Young entrepreneurs“ prikazali su na koji su način učenici sami zaradili za put u London. U trećoj učionici „Our trip to London“ ukratko su predstavili iskustvo samoga putovanja. Gosti su razgledali izložbu u opuštenom druženju uz glazbu i zakusku.