Gdje djeca spavaju?

Autor: Zdravka Milošić, 9. 4. 2020.

Učenici 6.r. u virtualnoj učionici sata razrednika gledali su prezentaciju nastalu po knjizi Jamesa Mollisona Gdje djeca spavaju? Prezentacija prikazuje djecu iz različitih dijelova svijeta, različitih društvenih sredina, djecu iz različitih kultura, djecu najimućnijih roditelja, djecu različite dobi, želja, snova, hobija, djecu iz svih društvenih staleža, djecu beskućnike, djecu bez roditelja, djecu koja su sa šest godina poslana na ratište i djecu kojima je krevet priroda jer nemaju krov nad glavom.

Zadatak za učenike bio je pogledati prezentaciju, napisati kako se osjećaju i o čemu razmišljaju nakon gledanja prezentacije, što osjećaju nakon gledanja prezentacije prema svojoj sobi. Mogli su slikati svoju sobu ili detalj svoje sobe i objaviti fotografiju uz komentar.

U priloženim dokumentima objavljujemo dva komentara, učenice Laure Šijan i učenika Leona Kukuća.

Zainteresirani mogu pogledati i spomenutu prezentaciju.

nastavnica Elvira Grančić

Priloženi dokumenti: