Erasmus+ We shape our future - Održivi gradovi i zajednice

Autor: Lea Putnik, 7. 7. 2023.

Završna mobilnost našega projekta održana je u Hrvatskoj, Crikvenica, 2.-6. srpnja. Prvoga dana mobilnosti ponovno smo se sastali s partnerima iz Njemačke, Italije, Bugarske i Španjolske. U poslijepodnevnim satima odigrali smo WSOF Alias i prošetali Crikvenicom. 3. srpnja otputovali smo u grad Krk. Primio nas je u gradsku vijećnicu gospodin Ivan Jurešić, pomoćnik direktora Ponikve eko otok Krk d.o.o. Nakon prezentacije razgovarali smo o temi održivog razvoja, zašto je Krk smart city. Prošetali smo starim gradom, razgledali znamenitosti i posjetili akvarij/terarij. Zatim smo krenuli u Punat i brodom stigli na Košljun. Vrijeme smo proveli u razgledavanju muzeja i uživali u mirisima i zvukovima netaknute prirode. Zadnje odredište bila je špilja Biserujka, a nakon povratka proveli smo aktivnosti Taste Croatia i igru Agenda 2030. Treći dan započeli smo prezentacijama naših učenika o održivim gradovima i zajednicama, eco i smart cities. Uslijedile su radionice: Održivi planet/otok, Javna kampanja, Izrada e-knjige, Promotivni video. Na kraju dana održali smo završnu svečanost i oproštajnu zabavu. Srijedu smo posvetili radionici Promotivni video (završavanje i prezentacija) te sportskim aktivnostima: planinarenje po Ljubavnoj cestici, plivanje, košarka, odbojka. Zadnjega dana mobilnosti ispratili smo i oprostili se od naših gostiju te i mi krenuli kući. Pogledajte našu fotogaleriju.