3. mobilnost u okviru Erasmus+ projekta - Bugarska

Autor: Lea Putnik, 28. 6. 2022.

Druga mobilnost s učenicima, kao dio projekta Erasmus+ KA2 „We shape our future“, realizirana je od 24. do 29. lipnja 2022. godine u Bugarskoj, Vratsa.

U mobilnosti su sudjelovale učiteljice Barbara Dadić Eđed i Elvira Grančić te učenici 8.r. Katarina Deže, Patricija Lukić i Božidar Pintarić. Tema mobilnosti bila je „Healthy lives“.

24.6. - Putovanje 24.6. iz Hrvatske u Bugarsku

25.6. - Prvi dan mobilnosti

Prvoga dana mobilnosti posjetili smo srednju školu naših bugarskih projektnih partnera, razgledali školu, upoznali se s načinom rada, sustavom obrazovanja u Bugarskoj te upoznali svoje nove prijatelje i sreli se s prijateljima koje smo upoznali na mobilnosti u Njemačkoj. Uslijedile su aktivnosti u gradu „Traženje blaga“, prirodi (planinarenje, sastavljanje šatora, povlačenje užeta i slično). Obišli smo Povijesni i Etnografski muzej, Kule i kompleks Vestiteliat.

26.6. - Drugi dan mobilnosti

Posjetili smo i obišli spilju Ledeniku, posjetili Državnu smotru folklora i sudjelovali u bugarskoj tradicijskoj svadbi, a temu mobilnosti ostvarili smo i pješačenjem niz planinu do Vratse.

27.6. - Treći dan mobilnosti

Ponovno smo se okupili u školi. Za učenike su organizirane interaktivne igre, rad u skupinama, pisanje pjesama, a učitelji su imali radni sastanak o sljedećoj mobilnosti u Španjolskoj. Učenici su predstavljali svoje države prezentacijama i istraživačkim radom „How healthy is my country“. U Centru za mlade učenici su učili plesati tabatu, sudjelovali u sportskim i natjecateljskim aktivnostima u kojima su mogli provjeriti svoju tjelesnu spremnost. Treće večeri druženje je završeno zajedničkom večerom učenika i učitelja.

28.6. – Četvrti dan mobilnosti

Oprostili smo se od svojih domaćina i partnerskih škola. U poslijepodnevnim satima krenuli smo iz Vratse u Sofiju.

29.6. – Povratak u Hrvatsku

Naglasak ove mobilnosti bio je: živjeti zdravo, na zdravoj prehrani, boravku u prirodi i kretanju, a svim provedenim aktivnostima ostvareni su ciljevi mobilnosti.