> Knjižnica

Kraj školske godine u ozračju knjiga, čitanja i novih naslova

Autor: Lea Putnik, 1. 6. 2023.

Još jednu školsku godinu polako privodimo kraju u ozračju knjiga, čitanja i novih naslova u školskoj knjižnici.
U petak 26. svibnja proslavili smo Dan škole i knjigama nagradili učenike koji su se istaknuli vladanjem, učenjem i napretkom u svojim razrednim odjelima. Sada već tradicionalno, nagradili smo knjigama i dvije najčitateljice , u razrednoj nastavi Laru Poletar, a u predmetnoj nastavi Petru Tolić. Zahvaljujemo svima koji su darovali knjige školskoj knjižnici, a u 2023. godini učenicima 2. i 3.razreda Borni Laliću i Dini Jelkiću na darovanim slikovnicama, učiteljicama Barbari Dadić Eđed i Elviri Grančić na monografiji iz Španjolske te ravnateljici Silviji Bocki na zbirci opatijskih i lovranskih recepata. Nove naslove za knjižnicu nabavili smo i na prvom Panonskom festivalu knjige koji je održan u Osijeku 24. - 28. svibnja. Za „izbornu lektiru“ kupili smo naslove Hej, želim ti nešto ispričati!, Što cure govore? Što dečki govore?, Myra zna sve i Priče Gospodina Interneta. U velikoj sajamskoj ponudi knjiga, knjižničarka je odabrala nekoliko naslova koje je darovala školskoj knjižnici. Najveći interes kod učenika pobudila je knjiga Lionel Messi koja je odmah, prvi dan po upisu, i posuđena. Posjetite školsku knjižnicu, pregledajte i posudite neki od naših novih naslova.