> Knjižnica

Ususret Svjetskom danu čitanja naglas

Autor: Lea Putnik, 2. 2. 2024.

Ususret Svjetskom danu čitanja, koji se ove godine obilježava 7. veljače, upriličili smo u knjižnici nekoliko „susreta s knjigama“tijekom kojih su učenici razredne nastave slušali čitanje naglas i sami
čitali naglas.
U ponedjeljak 29. siječnja učenici 4. razreda u knjižnici, a potom i učenici 3. razreda sudjelovali su u jednoj u nizu čitateljskih radionica u okviru projekta Naša mala knjižnica. Ovom prigodom učenici su izradili čitateljske krune i kod kuće uvježbavali čitanje. U čitateljskoj radionici učenici su čitali odabrane ulomke knjiga koje trenutno čitamo (u 4.razredu čitamo knjigu Ono s Leom, a u 3. razredu knjigu Slamka i Šlapica). Razgovarali smo o čitanju, a učenici su proglasili najbolje čitatelje naglas.
U srijedu 31. siječnja učenici 1. razreda poslušali su priču Samo da bude snijega. Uslijedilo je ilustriranje priče i prvog straničnika te posudba prve lektire za samostalno čitanje slikovnice Slikopriče.
Prvašići su se okušali i u čitanju naglas. Ovo je bio naš drugi susret jer su prvašići posjetili knjižnicu tjedan dana ranije. Tada su se učlanili u knjižnicu, slušali, razgovarali i ilustrirali priču Ribalice. Naš prvi susret popratili smo i pjesmom.
U petak 2. veljače učenici 2.razreda, nakon kratke pripreme, čitali su naglas priču Samo da bude snijega. Razgovarali smo o priči, a učenici su je potom ilustrirali i izrađivali straničnike. Prema njihovim riječima od našeg dvosatnog susreta najviše im se svidjelo upravo čitanje naglas.
Naše aktivnosti možete pogledati u fotogaleriji.