> Knjižnica

Obilježili smo Svjetski dan pripovijedanja i Svjetski dan poezije

Autor: Lea Putnik, 25. 3. 2024.

Svjetski dan pripovijedanja manifestacija je posvećena usmenom pripovijedanju, a obilježava se od 2003. godine diljem svijeta. Na našoj sjevernoj Zemljinoj polutki obilježava se na proljetni ekvinocij 20. ožujka.
Svjetski dan poezije obilježava se 21. ožujka, na dan kada ga je proglasio UNESCO 1999. godine, s ciljem promicanja čitanja, pisanja, objavljivanja i poučavanja poezije širom svijeta.
U četvrtak 21. ožujka, ususret Svjetskom danu šuma, učenici i učiteljica 2. razreda posjetili su školsku knjižnicu i obilježili Svjetski dan pripovijedanja i Svjetski dan poezije. Na osnovu ponuđenih riječi učenici su se okušali u pripovijedanju priče. Knjižničarka im je ispripovijedala priču Prijatelji Šumskog Sokola nastaloj po istoimenom književnom djelu Hrvoja Kovačevića. Učenici su utvrdili da pripovijedanje priča nije jednostavno. Povodom Svjetskog dana poezije pročitali su nekoliko kratkih pjesama o proljeću, šumi i vodi. Puni dojmova ponijeli su iz knjižnice tekstove sa zanimljivostima o šumama i vodama koje su proučili u petak završavajući tjedan razrednih aktivnosti posvećen Svjetskom danu šuma i Svjetskom danu voda.